top of page
80P01.jpg

Całodzienne warsztaty projektowe

Sztuka świadomych wyborów - przestrzeń esencjonalna.

Studium ograniczonej przestrzeni jachtu kształtujące nowe odpowiedzialne myślenie o projektowaniu. 

Intensywny dzień warsztatowy, którego motywem przewodnim będzie zmiana sposobu myślenia - pobudzenie kreatywności oraz kształtowanie świadomych wyborów poprzez ekstremalnie ograniczające wytyczne, jakie wyznacza przestrzeń wnętrza jachtu.

Gdzie i kiedy

Kreatywny Kampus Design Nature Sobole 
/ 29.10.2021 [ PIĄTEK ]

Prowadzący

Gosia Rygalik.jpg

Gosia Rygalik

Projektantka, działająca również w obszarach edukacji i kultury. Ukończyła Wydział Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Denmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Podczas studiów na ASP była członkiem platformy PG13, grupy studentów realizującej szerokie spektrum projektów, biorącej udział w licznych wystawach konkursach i warsztatach projektowych. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie, a związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi istotny temat jej poszukiwań oraz zawodowej praktyki. W 2009 roku dołączyła do Studio Rygalik, a w 2012 roku została w Studio partnerem. Prowadzi autorski program nauczania 3D Design w Akademeia High School. Współtwórczyni interdyscyplinarnej platformy DesignNature i kreatywnego kampusu w Sobolach, a także prezeska fundacji Sobole zajmującej się designem i kulturą.

Tomek Rygalik_photo-Monika Olszewska (1).jpg

Tomek Rygalik

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W 2006 roku założył Studio Rygalik. Prowadzi pracownię projektowania i jest kierownikiem studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Comforty, Paged, Ghidini, Cappellini, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Opery Narodowej, Muzeum POLIN, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. Był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE. Wiele jego projektów stanowi część wystawy stałej Muzeum Narodowego w Warszawie. W 2015 założył markę TRE Product, a od 2016 roku współtworzy interdyscyplinarną platformę Design Nature i kreatywny kampus w Sobolach.

Aleksandra Schade.jpg
Marta Kaszuba (1).jpg

Marta Kaszuba

Absolwentka Architektury Wnętrz ASP w Gdańsku. Od kilkunastu lat związana zawodowo z firmą Sunreef Yachts, tworząc indywidualne wnętrza luksusowych jachtów dla inwestorów z całego świata. Obecnie zajmuje stanowisko Senior Interior Designer.

Sara Butkiewicz.jpg

Sara Butkiewicz

Projektantka wnętrz, absolwentka kierunku Interior Architecture and Venue Design na Univeristy of Derby, UK. Swoje pierwsze kroki w świecie designu stawiała w Los Angeles, projektując wnętrza komercyjne takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy lokale usługowe. Na dalszych etapach rozwoju zawodowego podejmowała się projektowania wnętrz w sektorze mieszkaniowym dla indywidualnego klienta. Aktualnie od kilku lat związana zawodowo z Sunreef Yachts, gdzie realizuje się w projektowaniu wnętrz luksusowych jachtów jako Senior Interior Designer.

Kotwica 1

Warsztaty

By lepiej zrozumieć zagadnienie, poznasz specyfikę projektowania i produkcji jachtów dzięki spotkaniu ze specjalistami z Sunreef Yachts, a następnie fizycznie doświadczysz ograniczonej przestrzeni wnętrza jachtowego, by zanurzyć się w procesie koncepcyjnym i korzystając z synergii pracy zespołowej zmierzyć się z wyzwaniem wyznaczenia nowych kierunków dla projektowania wnętrz na potrzeby jednostek pływających, w zgodzie z założeniami zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej.

WEŹ UDZIAŁ!

Projektantów i architektów zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie:

  • portfolio lub link do strony www pracowni  /studia

  • CV

Na adres: studio@studiorygalik.com
W nieprzekraczalnym terminie do 22.10.2021 do końca dnia.



 

Dla wyłonionego grona uczestników zaproszenie obejmuje bezpłatny udział w całodniowych warsztatach projektowych w kreatywnym kampusie Sobole z wyżywieniem. Należy zarezerwować sobie cały dzień. 
 

Kreatywny kampus Sobole: lokalizacja
 

Kampus znajduje się 120 km na wschód od Warszawy w pobliżu autostrady A2, która wkrótce zostanie ukończona. Nieruchomość to zabytkowe założenie parkowo-dworskie o powierzchni ponad 4 ha z historyczną architekturą, starym parkiem i rzeką. Znajduje się tu 100-letni, dobrze zachowany, drewniany dworek odrestaurowany dla grup gości oraz murowany budynek gospodarczy, który wkrótce zostanie zmodernizowany na nowoczesne centrum kultury. Całość uzupełnia współczesna architektura multidyscyplinarnego centrum badawczo-rozwojowego w nowopowstałym budynku nietuzinkowo wpisującym się w kontekst miejsca, zaprojektowanym we współpracy Medusa Group i Studio Rygalik. 

Spotkajmy się na archiDAY

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, DOŁĄCZ DO NAS

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram

Mam już konto na platformie archiDESK - ZALOGUJ

bottom of page